Svatováclavský pohár 2010

A je za námi poslední soutěž této, vcelku úspěšné sezóny. Jako již každý rok, zakončujeme sezónu v Krásné hoře nad Vltavou na Svatováclavském poháru. Opět jsme dali bez větších problémů dohromady jak sestavu mužů, tak sestavu žen. A ambice byly u obou družstev asi ty nejvyšší.

Počasí nám v sobotu 25.9. 2010 opět moc nepřálo, ale už jsme si letos zvykli. Začátek soutěže byl stanoven na 13. hodinu, ovšem ani po 14. hodině se nic nedělo, ale jinak organizace během celého dne vcelku dobrá. Je pochopitelné, že největší problém dělalo organizátorům počasí.

Tuto soutěž máme v oblibě už z toho důvodu, že ke konci sezóny není moc na výběr, ale také proto, že tato soutěž je pro nás jedinou, kde je pro všechny týmy jednotná mašina. Takže šance mají všichni stejné a je zde šance ukázat kdo má navrh a kdo naopak zaostává. K tomu všemu je zde ještě netradiční zábavná štafeta, která vždy rozhoduje.

Letos jsme byli nabuzeni a po vydařené štafetě (letos bez penalizací) jsme se už viděli na bedně, ale výsledný čas na výsledovce po štafetách a po porovnání s dalšími týmy nestačil na ty nejlepší...Bylo to pro nás překvapení a rozloučení se s dobrým výsledkem. Takže se naše očekávání soustředilo opět na dívčí družstvo.

Dívky souběžně s mužskou štafetou prováděly útoky. Našim děvčatům se útok povedl a první krok potřebný k boji o vítězství byl splněn. Ale největší konkurentky na tom byly také dobře, resp. lépe. Stává se již tradicí souboj s dívkami z SDH Obory, které nechyběly ani zde.

Po útocích žen šli na útoky muži. Nám se útok vcelku povedl bez větších problémů, jen z rozdělovače kvůli polozavřenému kohoutu k levému proudu šla voda o něco pomaleji, ale vše se rychle napravilo a náš čas patřil k těm nejlepším. Přesto byla ztráta ze štafety veliká, takže z toho pro nás bylo celkově až 6. místo. V mužské kategorii zvítězilo bezkonkurenčně nejlepší družstvo ze Sedlčan.

Ženám se štafeta povedla, ale konkurentkám samozřejmě také. Takže naše holky se musely smířit s 3. místem. Z vítězství se radovaly děvčata z Obor.

Je škoda, že pořadatelé nevěnují velkou pozornost cenám pro vítěze. Poháry jen za první místa se už moc nevidí. A při dnešních cenách a možnostech, to nejsou vysoké položky, které by zatížily rozpočet sboru, který má nemalé příjmy z různých společenských akcí. Ale to je věc názoru a hlavně věc pořadatelů.

Těšíme se na další rok.

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy