Běh hasičů na Svatohorských schodů 2010

Tak jako v loňském roce jsme se vypravili bohužel jen s jednou soutěžní dvojicí na stále populárnější a prestižnější "Běh hasičů do Svatohorských schodů". A bylo se opět na co dívat. Navíc počet přihlášených byl letos obrovský. Co se dá očekávat v dalším ročníku?

Dle aktualizovaného seznamu přihlášených na stránkách pořadatele jsme před závodem věděli kolik družstev by mohlo dorazit. A opravdu, předběžné přihlášky se až na pár vyjímek potvrdily. Celkem tedy přijelo změřit síly v tomto nadmíru náročném závodu 46 dvojic mužů a 7 dvojic žen z celé republiky!

Naši borci (Jiří Hájek a Dominik Peška) měli startovní číslo 50, ale i při tak hojné účasti se pořadatelům daří posílat více dvojic na trať souběžně a vše tak docela pěkně utíká. Zdravotní tým odvedl opět dobrou práci, hlavně v případě žen, které v letošním roce měly možnost závodit. Spousta žen kolabovala, ale všechny s vypětím všech sil nakonec doběhly a to se cení. Tento závod je náročný i pro samotné muže, kteří ovšem narozdíl od žen běhají se zátěží (kyslíková bomba o váze 20 kg), samozřejmostí pro obě kategorie je zásahový oblek, zásahová obuv a helma.

Naše dvojce skončila celkově na krásném 11. místě s časem 4:52,13 a cíl pro další ročník je jasný - více tréninku a umístění v TOP 10. Letošní zlepšení našeho času bylo o 1 minutu, což je krásný výsledek a je vidět že takto postavená dvojice má své kvality a můžeme se těšit na výsledky v dalším ročníku.

Celkově se v kategorii muži umístila na 1. místě dvojice z SDH Třebsko s časem 4:10,88, na 2. místě SDH Starý Rožmitál s časem 4:11,97 a na 3. místě DH AČR - Tábor s časem 4:15,88. V kategorii žen se z vítězství radovaly ženy z SDH Suchodol s časem 5:28,47, na 2. místě SCK Šlauf s časem 5:36,47 a na 3. místě SDH Čenkov s časem 5:41,37.

V doplňkové soutěži na konci dne o sud piva Herold se naši borci umístili na smolném 2. místě.

Trať měří přibližně 550 metrů a je na ní 315 schodů, převýšení 80 metrů, průměrné stoupání 14,65%, nejvyšší stoupání 31,02%.

Menší mínus, který byl vytýkán již v minulém ročníku byla absence plných kyslíkových bomb v cíli. Dávka kyslíku by postavila na nohy většinu závodníků.

Velké díky pořadatelům za stále hezčí a kvalitnější soutěž. Opět doporučení pro ty, kteří letos nejeli. Pokud si chcete sáhnout na samé dno sil, neni nic lepšího než tento závod.

Příští rok se nám snad podaří nasadit opět 2 dvojice mužů a snad i dvojici žen.

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy