Zduchovice 11.9. 2010

Jedna z našich posledních soutěží této sezóny se konala již tradičně ve Zduchovicích, kde probíhal 3. ročník soutěže "O pohár starosty obce". Na tuto soutěž jsme po delší době jeli v plných sestavách.

Očekávání a možné pohárové vyhlídky byly tentokrát v hlavách nejen žen, ale i mužů. Soutěž byla dvoukolová, přičemž dosažené časy se sčítaly. Mužských družstev dorazilo celkem 10, zde se útoky cvičily z bedny, což je disciplína, kterou dobře ovládá pořádající družstvo ze Zduchovic, takže zde jsme mohli očekávat prvního favorita na vítězství. Navíc Zduchovice postavili 3 mužská družstva!

První útok se nám docela povedl, čas 39,79s, což nás řadilo po prvním kole na průběžné 5. místo. V druhém kole se díky podmáčenému terénu pěkně vymáznul levý proudař Karel Kytýr, což mělo za důsledek rozhodující ztrátu a navíc zamotání hadic. Útok jsme nakonec dokončili v čase 51,09s. Vím že polemizovat nad tím co kdyby je vždy po závodech zbytečné, přesto si neodpustím, že pokud by se nám i druhý útok povedl za stejný čas (nebo lepší), bylo by z toho celkové 3. místo. Ale bohužel, je to sport.

Takže nakonec 1. místo Dolní hbity "A", 2. místo Zduchovice "B", 3. místo Dolní hbity "B" a naše družstvo na relativně přívětivém 6. místě.

Dívčích družstev se na této soutěži sešlo celkem 7, favoritkami byly dle papírových předpokladů holky z Obor, což se nakonec i potvrdilo a s velkým náskokem vyhrály. Naše holky šly do soutěže s velkým očekáváním a nasazením. Rozdílem oproti mužské kategorii byl způsob provedení útoků. Dívky měly usnadněné podmínky a útoky probíhaly klasicky.

Po prvních pokusech a vcelku s dobrým vstupem do soutěže se naše holky držely na průběžném 5. místě s časem 33,60s, ovšem výkony byly velice vyrovnané a rozdíly minimální. Takže se dalo očekávat, že druhé kolo bude plné zvratů. A také bylo. Po menším zaváhání Kristýny Jiráčkové na koši šlo vše jako po másle a nakonec čas 31,35s, což je pro naše holky nový osobáček.

Svými vyrovnanými výkony se jim podařilo opět urvat umístění na bedně.

A celkově si poháry rozdělily dívky takto - 1. místo Obory, 2. místo Nečín, 3. místo HRACHOV.

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy