Soutěž v Hříměždicích

V sobotu 10.7. 2010 jsme se jako každý rok vydali na hasičskou soutěž "O putovní pohár zasloužilých členů SDH" do Hříměždic.

 

Nicméně letos s pár změnami a to takovými: měli jsme opětovně vypůjčenou mašinu od sousedů z Líchov, jelo s námi poprvé dívčí družstvo a muži se museli obejít bez levého proudu  Karlose Kytýra. Každopádně náhradu jsme sehnali, dalo by se říci bez problémů borce z Dublovického SDH a to Adama Buriana, který zastoupení vzal jako příjemné zpestření letošní sezony a podal výborný výkon. Tímto bych mu chtěl také jménem našeho SDH poděkovat. Když už jsem u toho děkování velké díky patří také hasičce z SDH Suchodol, která vypomáhala našim holkám na rozdělovači.

Celkově se soutěže zúčastnilo na 26 mužstev z toho 7 dívčích. Pro nás to nevěstilo nic dobrého, nicméně pro naše ženy ano a tak jsme doufali v úspěch alespoň u nich. Po rozlosování čísel (M - 9) (Ž - 13) se šlo na věc. První útok pro nás po lehkém zkratu strojníka Petra Ehrlicha, který špatně dotáhl savce, nevyplynul moc dobře. Byl z toho čas 34,25 na nástřikové terče, čili pro nás značné zklamání. Nicméně šli na start naše děvčata a silně jsme doufali v nějaký pěkný čas. Nýbrž po nedoběhnutí levé proudařky Anety Heřmánkové až k terči, čili zdlouhavému nastříkání do terče z toho byl čas 56,34. Výsledky po prvním kole jsme ani nechtěli vidět.

Po krátké přestávce se šlo na druhé kolo, ve kterém jsme dosáhli ještě horšího času (41,13), kdy opět náš strojník zklamal a nepochopitelně si nechal zavřený kohout z mašiny a voda zkrátka netekla, nicméně i kdyby tekla tak náš béčkař Míra Putík neměl spojeno. Škoda psát, kdo jste se soutěže zúčastnil víte sami jak to bylo. Poté nastoupili děvčata ke svému druhému útoku u kterých jsme doufali ve značné zlepšení. Mile překvapily a ukázaly, že jsme je to naučili dobře a vytáhliyse tam s časem 38,88 což je okamžitě katapultovalo na průběžné druhé místo. Nakonec s tímto časem dosáhly na třetí místo, což je na jejich celkově třetí soutěž neuvěřitelný úspěch.

Hříměždická soutěž je specifická v tom, že každoročně velitelé připraví soutěž tzv. Miss hasičku, letos i ,,missáka“ soutěže. Nebyly bychom z Hrachova, kdybychom se nepřihlásili a nezkusili udělat nějaký výsledek. Za Hrachov reprezentovali  Lucie Čedíková a Jirka Hájek. Takovéto zajímavé zpestření soutěže se našim zástupcům nakonec vyvedlo. Zručná Lucka, která posbírala vše co měla, se umístila na krásném druhém místě a Jirka Hájek, který po dlouhém běhu neuvěřitelně rychle vypil lahvovou dvanáctku, bral první místo.

V celkovém hodnocení vyhráli borci ze Starého Rožmitálu s časem 22,40.

V ženské kategorii ukázala všem záda děvčata ze Suchodola s časem 32,06.

 

Děkujeme pořadatelům za pěkně zorganizovanou akci! Gratulujeme vítězům a zdravíme všechny zúčastněné.

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy