12.6. 2010 - okrsková soutěž Hrachov

Tak a je to za námi. Po dlouhých letech jsme opět pořádali okresní soutěž hasičů na domácí půdě, bohužel očekávání se od konečných výsledků hodně odlišovalo. Přesto jsme si to nakonec pěkně užili alespoň díky našim děvčatům.

Už od brzkých raních sobotních hodin jsme dokončovali přípravy dráhy pro okrskové cvičení hasičů v Hrachově. Už v těchto hodinách bylo zřejmé, že počasí bude opravdu tropické a nakonec tomu tak bylo. Přes toto úmorné a vyčerpávající počasí nebylo na výkonech všech závodníků a závodnic znát. Našemu družstvu se pro tuto (a věřme i další) soutěž podařilo dát dohromady i dívčí družstvo. I když největší zásluhu na složení družstva měli samotné dívky. A jejich výkony na této soutěži byly nadočekávání.

Této okrskové soutěže se zúčastnilo celkem 9 družstev (SDH Hrachov - 1x muži, 1x ženy; SDH Zduchovice - 2x muži, 1x ženy, 1x muži nad 35 let; SDH Velká - 1x muži, 1x ženy; SDH Drážkov - 1x muži nad 35 let).

Po úvodních štafetách, které jsou pro naše družstvo prokleté jsme se už prakticky smířili opět se 4. místem. Naše ztráta na 3. místo činila po sečtení štafetových časů něco málo přes 8 vteřin, na 2. místo více než 10 vteřin a na 1. místo dokonce více než 12 vteřin. Ovšem po našem výkonu v útoku (nejrychlejší čas dne) jsme doufali, že se ještě popereme o nějakou tu vyšší příčku, ale bohužel. Každopádně jsme ztrátu na prvního stáhli na 7 vteřin. Ani letošní výkony nám k lepšímu než 4. místu nestačily, ale bylo to těsné.

Zato naše dívky vstoupily do své historicky první soutěže rovnou po hlavě a vyrovnanými výkony štafety se sice držely na 3. místě s minimální ztrátou, ale po opět nejrychlejším útoku dne mezi ženami získaly nakonec krásné 2. místo. Na první soutěž je to krásný a zasloužený výkon, jelikož nasazení a chuť byla obrovská. Věřme, že je tento výkon motivuje k další tvrdé práci a dalším podobným výsledkům na dalších soutěžích.

Nakonec buďme rádi, že jak naši muži, tak naše ženy zaběhly nejrychlejší časy v útoku a vezměme v potaz, že požární sport je více méně hlavně o výkonech v požárním útoku.

Děkujeme všem zúčastněným sborům, dále všem divákům za podporu, rozhodčím, obsluze u občerstvení no prostě všem! A samozřejmě gratulujeme vítězům.

Věříme, že se nám podařilo i závodní plochu uvést do přijatelného stavu a že nakonec všichni byli spokojeni. Jelikož máme omezené možnosti pro pořádání soutěží, bylo toto maximum, které jsme byli schopni realizovat.

Nakonec předkládám celkové výsledky:

Celkové výsledky Hrachov 2010
Družstvo Štafeta Útok Celkový čas Pořadí
Hrachov - m 82,22 s 23,22 s 105,44 s 4.
Hrachov - ž 100,24 s 31,63 s 131,87 s 2.
Velká - m 69,84 s 28,59 s 98,43 s 1.
Velká - ž 89,52 s 38,28 s 127,80 s 1.
Zduchovice "A" - m 71,78 s 29,22 s 101,00 s 2.
Zduchovice - m35+ --- 34,00 s 34,00 s 1.
Zduchovice - ž 98,01 s 34,00 s 132,01 s 3.
Zduchovice "B" - m 73,83 s 28,60 s 102,43 s 3.
Drážkov - m35+ --- 56,38 s 56,38 s 2.

 

Komentáře (11)add
...
napsal Josh , 16. 06. 2010 v 20:13:16
Proč máte ve výsledcích sloupeček štafeta??? Vy běháte na okrsku 4x100 metrů??? Ta disciplína se jmenuje 100 metrů s překážkami....a toto je součet časů třech nejrychlejších.... A jak to vyhodnocujete? Rozhoduje součet bodů (umístění) za jednotlivé disciplíny... Takže správné výsledky v kategorii mužů jsou: 1. Velká - 3 body 2. Hrachov - 5 body 3. Zduchovice B - 6 bodů 4. Zduchovice A - 6 bodů (o pořadí při rovnosti bodů rozhoduje čas PÚ. V ženách by Hrachov vyhrál, protože všechna družstva mají součet 4 ale Hrachov nejlepší čas z PÚ. Čus.
zpráva
palec dolů
palec nahoru
Hlasování: +2
...
napsal Karel Kytýr ml. , 16. 06. 2010 v 21:16:05
U nás je to trošku jiné než v ostatních okrscích a je to možná škoda. Ale řídíme se vlastními pravidly našeho okrsku. Máme nepostupový okrsek, tak asi proto. Co se týče štafety, myslel jsem 100m s překážkami, ale štafeta je kratší slovo do tabulky ;-) , proto jsem to tak nazval a nevidím na tom nic špatného. Věřím že většina lidí pochopila co jsem tím myslel. Co se týče hodnocení, je taky trošku netradiční - všechny časy se sčítají. Je jasné, že kdyby se sčítaly umístění, vše by bylo úplně jinak (jak jsi popsal), ale bohužel tomu tak není. Podle těchto pravidel se už soutěží spoustu let, takže měnit to by bylo složité a myslím že ostatním družstva by s tím nesouhlasily. Takže toto jsou platné výsledky, i když ty cos napsal (mělo by to tak být) by byly pro nás rozhodně přijatelnější. Ale pravidla okrsku jsou dána a ani my jakožto pořadatelé s nimi nemůžeme nic dělat.
zpráva
palec dolů
palec nahoru
Hlasování: +0
...
napsal Lucka , 16. 06. 2010 v 21:20:08
Nu kájo jako tak to tak uděláme přeci ne, vám klukům ta stovka s překážkama taky nejde a myslim že nebudete chtít bejt pořád poslední :) a jako my bysme byly bejvaly první, nu kruci... tak to by bylo moooc pěkný...
zpráva
palec dolů
palec nahoru
Hlasování: +0
...
napsal Karel Kytýr ml. , 16. 06. 2010 v 21:25:33
Nám by šla, ale nebylo štěstí. Jinak mohl být čas okolo 70. Ti na které se spoléhá každým rokem tak ani letos nedokončili. To je pak těžký.
zpráva
palec dolů
palec nahoru
Hlasování: +0
...
napsal Lucka , 17. 06. 2010 v 01:23:34
JJ, to máš pravdu, ale nám nešla... :)ale stejně je zvláštní že okrsky maj různý hodnocení a bodování :(
zpráva
palec dolů
palec nahoru
Hlasování: +1
...
napsal Karel Kytýr ml. , 17. 06. 2010 v 15:57:45
Je fakt, že by se na další schůzi mohlo prodiskutovat jak to bude se stylem a způsobem hodnocení týmů. Tak jak zde byl navrhováno - sčítání umístění nebo tak jako to bylo doposud (sčítání časů). Je fakt že by pak výsledky byly úplně jiné a navíc ten první styl - sčítání umístění je klasičtější. Navíc tento způsob hodnocení byl už v roce 1985 (co jsem koukal na fotky z našeho okrsku). Nebo se domluvíme, že by bylo vždy na pořadateli okrsku jaký způsob zvolí.
zpráva
palec dolů
palec nahoru
Hlasování: +1
...
napsal Annet , 17. 06. 2010 v 16:51:58
Kájí určo to na ty schůzi proberem :-) Jinak jsem strašně ráda že my jako holky už jsme se konečně rozhoupaly a soutěžily... stálo to hrozně moc sil, dát se dohromady ale zvládly jsme to.. a bez Vaší pomoci bychom to nedokázaly! Děkuju Vám klukům kteří jste nám to vše ukázali a zapojili nás do hasičů a hlavně že jste nám pomáhali víc než dost při tréninku!!!! Tímto se nebojim poděkovat za celé naše družstvo!!! A věřím, že naše nové i stálé členky to začalo víc než bavit a budeme se snažit Vás i sebe nezklamat:-)Takovou podporu jsme od Vás opravdu nečekaly:-) a slibuju že na každou soutěž pojedeme stím největším nasazením!
zpráva
palec dolů
palec nahoru
Hlasování: +1
...
napsal Filip , 19. 06. 2010 v 21:31:23
Čumim co napsal Josh(z jakýho sboru jsi ? ), o tomto jsem vůbec já osobně netušil, jsem jednoznačně pro, aby jsme se pohli krapet kupředu i když nemáme postupový okrsek, to přece nevadí, můžem si hrát na postupový jde o H.... . Nemůžeme přeci běhat se stejnými pravidli jako v roce 85, to je docela směšný, tendle sport jde dopředu, za to náš okrsek je stále pozadu. ( čistě můj osobní názor :-)JInak HOLKÁM VŽDY POMŮŽEM NENÍ PROBLÉM !! A Annet ( napsala jsi to hodně pěkně;-) nemáte zač .. :-)
zpráva
palec dolů
palec nahoru
Hlasování: +0
...
napsal Josh , 22. 06. 2010 v 03:04:16
Nezlob se na mě, ale to že máte nepostupový okrsek neni argument. Pravidla jsou okresem jasně daná a taková pravidla jsou platný v celé ČR od základních kol až po mistrovství ČR. To, že váš okrsek se zasekl někde v době před 30ti lety je věc jiná...
zpráva
palec dolů
palec nahoru
Hlasování: +0
...
napsal Karel Kytýr ml. , 22. 06. 2010 v 03:51:53
S tím nic nenaděláme, max. navrhneme. My jsme začali závodit před 2 roky. Ale změnu navrhnout můžeme. Každopádně je to u nás takový "sranda mač" a těžko budeš týmy, které většinou na jinou než tuto soutěž nejezdí učit na něco jiného, když to bylo 30 let stále stejné.
Ale sami víme že to není to pravé jak by mělo být...
zpráva
palec dolů
palec nahoru
Hlasování: +0
...
napsal Josh , 22. 06. 2010 v 13:02:44
Věř tomu nebo ne, vás okrsek má jistě nějakého delegáta (bývá to starosta okrsku), který chodí na OSH. Tam dostává podklady pro zajištění VVH a také podklady pro první kolo PS. V podkladech pro první kolo PS, které se na okrskových schůzích rozdělují pro každé jednotlivé SDH které je v okrsku příslušné, jsou jasně popsaná pravidla a skutečnosti, podle kterých se řídí postupová soutěž PS, takže každé družstvo, které na okrskovou soutěž přijede má být o tomto předem informováno. Jestli vám to tam takto nefunguje je to spatně.
zpráva
palec dolů
palec nahoru
Hlasování: +1
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy