Soutěž v Dolních Hbitech

Tak je za námi první letošní soutěž konaná v Dolních Hbitech. Pocity jsou smíšené. Každopádně jsme si alespoň pěkně zasportovali a udělali něco pro své zdraví. Více v článku.

I když jsme sledovali dění a účast na této soutěži již v minulých letech, pro účast na této akci jsme se rozhodli až v letošním roce. A nás samotné překvapila hojná účast, jelikož v minulých ročnících nebyla tak veliká.

Tuto soutěž jsme brali jako další součást přípravy před pro nás nejdůležitější, okrskovou soutěží. Ovšem předchozí plánované soutěže a tréninky odpadly buď z důvodu špatného počasí nebo z důvodu nekompletní sestavy. Takže naše sezóna začala až na této soutěži, 29.5. 2010. A podle toho vypadaly naše výsledky. I když jak říkám, byl to náš první ostrý "trénink" v tomto roce a nakonec to nedopadlo až tak hrozně...

Celkem se této povedené soutěže zúčastnilo 14 družstev mužů a 2 družstva žen. Již při pohledu na startovní listinu bylo zřejmé kdo je favorit a kdo by mohl bojovat o přední příčky. Tato soutěž byla pořádána dvoukolově s tím, že lepší čas se počítá. Naše družstvo si vylosovalo startovní číslo 10, takže jsme měli dost času na přípravu.

Podle prvních útoků bylo zřejmé, že nástřikové terče nebudou až tak snadné a bude se muset přesně mířit a hodně "nalévat". S tímto faktorem mělo snad kromě kluků z Jablonné problém každé družstvo, včetně nás. A podle toho vypadaly i celkové časy.

My jsme v prvním pokusu dosáhli času 37,85 s, což po prvním kole znamenalo průběžné 9. místo. A to jsem já na levém proudu měl cca 5 vteřin prostřik. No a jelikož náš čas v druhém pokuse byl ještě horší (tentokrát zradil pravý proud opět s menším prostřikem) než v prvním kole a ostatní družstva si polepšila, tak jsme skončili nakonec na 13. místě.

První místo neobhájilo družstvo ze Lhotky, které tentokrát skončilo "až" na 5. místě. 3. místo si odvezdlo družstvo z Radíče s časem 25,59 s. Na 2. místě se umístilo domácí družstvo Dolní Hbity "A" s časem 24,06 s a vítězem se stalo družstvo z Jablonné s neohroženým časem 22,72 s.

Nicméně soutěž jsme brali jako trénink. Oba pokusy se nám víceméně podařily. A tak se těšíme na okrskovou soutěž. Doufejme, že když letos okrsek pořádáme my na domácí půdě, tak se nám konečně zadaří. To se uvidí už 12.6. 2010 v Hrachově.

Děkujeme SDH Dolní Hbity za pozvání a za pěkně zorganizovanou soutěž. Ostatně se na některé těšíme na naší okrskové soutěži, kde někteří členové SDH Dolní Hbity budou působit jako rozhodčí.

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy