Líchovy 100 let - 30. 5. 2009

Tak jsme se letos zúčastnili první soutěže. Menší postřehy a výsledky z ní v článku.

V sobotu 30.5. 2009 jsme se vypravili do nedalekých Líchov na oslavy 100 let výročí sboru a s nimi spojenou soutěž v požárním sportu. Počasí se bohužel příliš nevydařilo a celý den tak propršel, ovšem na účasti to rozhodně znát nebylo. Celkem dorazilo soutěžit 21 družstev (muži, ženy, děti) z blízkého i poněkud vzdálenějšího okolí.
Po standartním nástupu a rozdávání čestných uznání, vyznamenání a medailí zasloužilým členům sboru SDH Líchovy se šlo na losování startovních čísel. Pro nás byl los vydařený - číslo 8 nám dávalo dostatek času na přípravu, ale na druhou stranu jsme nemuseli dlouho čekat  než na nás přijde řada. Naší nervozitu ještě dokreslil poněkud humorný rozhovor na mikrofon s Vencou z Rhytmicu, který jsem odnesl nečekaně já.
Po vydařeném startu se oba rychlé proudy vzdálily rozdělovači předtím než stačil dopojit poslední spoj a tím tak stížil možnost rychlého doběhnutí a natažení hadic. Navíc proudy při tomto úprku vytrhly rozdělovači rozdělovač z ruky. To nás také zdrželo a nakonec z toho byl čas přes 50s.
Druhý útok byl útok z "bedny" který se nám už vydařil o něco lépe, i když zde byl zase zádrhel na "béčku" které nám ustřelilo z mašiny. Zde byl čas opět na hranici 50s.
Přišlo na řadu vyhodnocení. My jsme se umístili na 13. místě mezi muži. Za námi byly už jen Přícovy B.
Domácí SDH Líchovy obsadili přední příčky a to - 1. místo ženy, 2 místo muži A a 4. místo muži B. Vítězem v kategorii muži se stali hasiči z Radíče. Gratulujeme a ještě jednou děkujeme za zapůjčení "Céčka".

Tuto soutěž jsme brali jako přípravu na okrsek, který se konná 6.6. 2009 v Kamýku nad Vltavou. Bohužel očekávání a ambice byly trošku jinde, než realita, ale je to sport. Doufejme že okrsková soutěž bude vydařenější a konečně zase zlepšíme svůj osobák z Jablonné.

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy