Okrsek 6.6. 2009 - Kamýk

Tak a máme za sebou pro nás nejdůležitější soutěž sezóny. Bohužel neúspěšně.

V sobotu 6.6. 2009 byl naplánován sraz ve 12:30 na louce u přehrady v Kamýku nad Vltavou, kde se také konala soutěž našeho okrsku č. 5. Tato akce je pro nás každým rokem nejdůležitější akcí. Proto jsme se na ni důkladně přiravovali.
Počasí nebylo příliš pozitivní, ale naštětsí nepršelo, jen občas spadlo pár kapek.
Po nástupu přišlo na řadu losování a my si vylosovali č.1. Takže jsme se šli ihned připravovat na štěfety, na kterých jsme mohli zvítězit - motivace i předzávodní příprava tomu napovídaly. Jenže vše se začalo kazit již od samého začátku. Terén byl posekán velice hrubě a tráva byla dost vysoká, takže dost pomalá a navíc pěkně klouzala. Takže se dalo počítat s pomalými časy.
První jsem šel já (Karlos) a zaběhl za nepříznivých podmínek čas 24s. Spokojenost samozřejmě nebyla na místě. Jenže jak se ukázalo později, tento čas byl nakonec druhý nejlepší za celý soutěžní den. Jako další na řadu z našeho družstva šel Jirka, který šel solidně, byl by to zaručeně nejrychlejší čas dne (odhadem okolo 22s) jenže bohužel se mu rozpojil jeden ze spojů a tak dostal N. Jako další šel Filip, ale bohužel nedokázal udolat lávku, takže také N. Zde jsme již byli nervózní, jelikož jsme měli započítaný pouze jeden čas ze 3 pokusů. Jako další na řadu přišel Dominik, který se rok od roku zlepšuje a dal čas okolo 27s. Jako poslední Zbyněk dal čas okolo 33s takže ve výsledku z toho bylo nějakých 84s. Což stačilo na 3. místo po první disciplíně. Očekávaný čas byl pod 70s. Přesto jsme věřili, že vše doženeme v kvalitním útoku.
Po první disciplíně vedli hasiči z Velké s časem okolo 72s a druzí byli hasiči ze Zduchovic, kteří měli nějakých 73s.
Na útok jsme šli opět jako první. Po úsměvné pořadové přípravě jsme si šli připravit základnu. Bohužel díky obrovskému zastaralému přetlakovému ventilu jsme si nemohli kvalitně přiravit "béčka" ke kvalitnímu spoji. Takže ve finále vypadala základna trošku hekticky, ale vše jsme zvládli. Po životním výkonu "zadku" to vypadalo opravdu nadějně, ale opět nevydrželo "béčko" v rozdělovači a rozlétlo se (pojistky jsou již objednané:-). Nakonec nám byl započítán čas přes 50s. Tím se naše poslední naděje úplně vytratila. Bylo nám řečeno, že kdyby jsme útok bez problémů dokončili, byl by to čas okolo 25s. A s tímto časem bychom vyhráli.
Bohužel se nedá nic dělat. Víme že na to máme a novou šanci máme opět za rok, zřejmě na domácí půdě, jelikož budeme okrsek zřejmě pořádat.

Výsledky:
Muži
1. místo - SDH Velká
2. místo - SDH Zduchovice "A"
3. místo - SDH Zduchovice "B"

Ženy
1. místo - SDH Velká

Muži nad 35 let
1. místo - SDH Kamýk nad Vltavou
2. místo - SDH Velká
3. místo - SDH Zduchovice "C"
4. místo - SDH Drážkov

Děkujeme za organizaci a těšíme se na další rok.

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy