Mokřice 120 let - 13.6. 2009

Postřehy ze 120. výročí a soutěže v Mokřici.

sobotu 13.6. jsme za tropického počasí vyrazili na soutěž ku příležitosti výročí 120 let sboru dobrovolných hasičů Mokřice.
Počasí bylo opravdu vražedné, ale po předcházejících několika propršených a chladných dnech přišly sluneční paprsky docela vhod.
Na soutěž na vyhlášené šikmé ploše v Mokřici bylo vše dobře připraveno. Trošku nás zaskočila otočená základna (vše je naopak a přes ruku než na jiných soutěžích) a také pravidlo, kdy mašina nesmí být nastartována před útokem.
I přesto všechno jsme si odbyli povinný nástup a losování (my číslo 8) a těšili se až na nás přijde řada. Podle počtu týmů na nástupu jsme si říkali, že můžeme být rádi za tak nízké startovní číslo. Jak se ve finále ukázalo, do Mokřice dorazilo 19 týmů mužů, 9 týmů žen a 4 týmy dětí. A to se měli zvládnout za celý den 2 kola útoků (klasický útok ze základny a útok z "bedny"). Nakonec ovšem bylo druhé kolo po hlasování všech zúčastněných zrušeno.
Ale nepředbíhejme. Náš útok byl teprve před námi. Po přípravě základny jsme se smíšenými pocity přesunuli na start. Nakonec vše dopadlo nadmíru dobře a poprvé se nám letos útok vydařil podle našich představ. Mašina naskočila ihned, takže zde nebylo žádné zdržení. Nové pojistky na rozdělovači již také splnily svou funkci a my jako proudaři vše jen potvrdili. Nakonec byl výsledný čas 31s. Což nás jako 8. startující ihned posunulo na průběžné 4. místo. Takže velice dobré.
Celkově jsme se umístili na pro nás pěkném 11. místě. Soutěž vyhráli muži z Libíně (jako jediní čas pod 20s), 2. místo Radíč a 3. místo Voltýřov.
Věřme že na další soutěži již pokoříme hranici 30s.
Děkujeme za velmi pěkné ceny, bohatý doprovodný program a gratulujeme vítězům.

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy